AMMLPDALJS-24.0000T
DigiKey Part Number
535-AMMLPDALJS-24.0000TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AMMLPDALJS-24.0000TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AMMLPDALJS-24.0000TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMMLPDALJS-24.0000T
Description
MEMS OSC XO 24 MHZ CMOS SMD
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
7.5mA
Type
Supplier Device Package
4-VLGA (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)