CI23P-16W330-C-1X
DigiKey Part Number
2603-CI23P-16W330-C-1X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CI23P-16W330-C-1X
Description
AUD. PIEZO IND 6-16V WIRE LEAD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 12 V 30mA 3.3kHz 100dB @ 12V, 10cm Wire Lead Wire Leads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CI23P-16W330-C-1X Models
Category
Operating Mode
Continuous
Manufacturer
Challenge Electronics
Sound Pressure Level (SPL)
100dB @ 12V, 10cm
Packaging
Tray
Current - Supply
30mA
Part Status
Active
Port Location
Top
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Input Type
DC
Ingress Protection
IPX7
Voltage - Rated
12 V
Mounting Type
Wire Lead
Voltage Range
6 ~ 16 V
Termination
Wire Leads
Frequency
3.3kHz
Size / Dimension
0.906" Dia (23.00mm)
Technology
Piezo
Height - Seated (Max)
0.984" (25.00mm)