CPDH3V3UP-HF
DigiKey Part Number
641-1486-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1486-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1486-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPDH3V3UP-HF
Description
TVS DIODE 3.3VWM 8VC SOD523
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8V Clamp 5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-523
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CPDH3V3UP-HF Models
Category
Power - Peak Pulse
40W
Active
Capacitance @ Frequency
12pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V
Package / Case
SC-79, SOD-523
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
8V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5A (8/20µs)