THAS322M050AD0C is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
3200 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors FlatPack 50mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C
THA and THAS Thinpack Aluminum Electrolytic Capacitors 5,000 hrs
THAS322M050AD0C
DigiKey Part Number
338-4446-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THAS322M050AD0C
Description
CAP ALUM 3200UF 20% 50V FLTPCK
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
2.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.48 A @ 20 kHz
Capacitance
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
2.618" L x 1.000" W (66.50mm x 25.40mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.366" (9.30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm @ 120Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C