DRU-24V20AMN
DigiKey Part Number
1145-DRU-24V20AMN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRU-24V20AMN
Description
CLIQ M DC-UPS MODULE 24V/20A
Detailed Description
Uninterruptible Power Supply (UPS) Standby (No Regulation) General Purpose, Industrial Control 480W 24V
Category
Form
Din Rail
Power - Rated
480W
Series
Voltage - Output
24V
Packaging
Box
Approval Agency
CB, CE, cURus, EAC, TUV, UKCA
Size / Dimension
4.610" L x 1.500" W (117.09mm x 38.10mm)
Type
Standby (No Regulation)
Height
4.880" (123.95mm)
Voltage - Input
24V