AP7353D-29FS4-7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Image for AP7353D-29FS4-7 is not available
AP7353D-29FS4-7
DigiKey Part Number
31-AP7353D-29FS4-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP7353D-29FS4-7
Description
IC REG LINEAR 2.9V X2-DFN10104
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 250mA X2-DFN1010-4 (Type B)
PSRR
90dB ~ 70dB (100Hz ~ 10kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.9V
Voltage Dropout (Max)
0.153V @ 250mA