SDCL1V2512-2R2M-R
DigiKey Part Number
283-SDCL1V2512-2R2M-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SDCL1V2512-2R2M-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SDCL1V2512-2R2M-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDCL1V2512-2R2M-R
Description
FIXED IND 2.2UH 1.7A 106 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Inductor 1.7 A 106mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1.9A
DC Resistance (DCR)
106mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)