DS50BK22C01C2
DigiKey Part Number
6254-DS50BK22C01C2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DS50BK22C01C2
Description
50 mm industry sensor, 1m cable
Linear Range
50mm
Output
0 V ~ 5 V
Voltage - Supply
12V ~ 24V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C