UEZGUI-RX62N-35QT-BA | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 622-1053-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UEZGUI-RX62N-35QT-BA |
Description | GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.5" |
Customer Reference | |
Detailed Description | Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I2C, SPI 3.5" (88.90mm) 320 x 240 (QVGA) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Diagonal Screen Size 3.5" (88.90mm) |
Manufacturer Future Designs Inc. | Viewing Area 70.08mm W x 52.56mm H |