ISC018N08NM6SCATMA1
DigiKey Part Number
448-ISC018N08NM6SCATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-ISC018N08NM6SCATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-ISC018N08NM6SCATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISC018N08NM6SCATMA1
Description
TRENCH 40<-<100V
Detailed Description
N-Channel 80 V 27A (Ta), 230A (Tc) 3W (Ta), 217W (Tc) Surface Mount PG-WSON-8-2
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.8mOhm @ 50A, 10V
Mfr
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 114µA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
76 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
5400 pF @ 40 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
3W (Ta), 217W (Tc)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
80 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
PG-WSON-8-2
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
8V, 10V