IXTR200N10P is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Infineon Technologies
In Stock: 0
Datasheet
N-Channel 100 V 120A (Tc) 300W (Tc) Through Hole ISOPLUS247™
IXTR200N10P
DigiKey Part Number
IXTR200N10P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IXTR200N10P
Description
MOSFET N-CH 100V 120A ISOPLUS247
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
5V @ 500µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
235 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
7600 pF @ 25 V
Power Dissipation (Max)
300W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Supplier Device Package
ISOPLUS247™
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
8mOhm @ 60A, 10V