MX23A12SF1
MX23A12SF1
MX23A12SF1
DigiKey Part Number
670-1684-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MX23A12SF1
Description
CONN RCPT HSG 12POS 2.50MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.098" (2.50mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MX23A12SF1 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.173" (4.40mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bulk
Fastening Type
Latch Lock
Part Status
Active
Color
Black
Connector Type
Features
Waterproof
Contact Type
Female Socket
Insulation Material
Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Number of Positions
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Pitch
0.098" (2.50mm)