MX84B024SF1
MX84B024SF1
MX84B024SF1
DigiKey Part Number
670-3148-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MX84B024SF1
Description
CONN RCPT HSG 24POS 2.20MM
Detailed Description
24 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.087" (2.20mm)
Category
Row Spacing
0.118" (3.00mm)
Fastening Type
Latch Holder
Color
Black
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Pitch
0.087" (2.20mm)