SMAJ58CA
DigiKey Part Number
SMAJ58CALFTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ58CALFCT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ58CALFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ58CA
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
93.6V Clamp 4.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
EDA/CAD Models
SMAJ58CA Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.3A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
Yes
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V