SZ1SMA36AT3G
DigiKey Part Number
F11522TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11522CT-ND - Cut Tape (CT)
F11522DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMA36AT3G
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMA
Detailed Description
58.1V Clamp 6.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Category
Power - Peak Pulse
400W
Capacitance @ Frequency
345pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.9A