23K640T-E/ST is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 482
Datasheet
SRAM Memory IC 64Kbit SPI 20 MHz 8-TSSOP
23K640T-E/ST
DigiKey Part Number
23K640T-E/ST-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
23K640T-E/ST
Description
IC SRAM 64KBIT SPI 20MHZ 8TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
23K640T-E/ST Models
Category
Memory Organization
8K x 8
Mfr
Memory Interface
SPI
Packaging
Tape & Reel (TR)
Clock Frequency
20 MHz
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)