PIC24FJ64GA004-I/ML
DigiKey Part Number
PIC24FJ64GA004-I/ML-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC24FJ64GA004-I/ML
Description
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 44QFN
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 64KB (22K x 24) FLASH 44-QFN (8x8)
EDA/CAD Models
PIC24FJ64GA004-I/ML Models
RAM Size
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 13x10b
DigiKey Programmable
Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Speed
32MHz