HFCG-2200+
DigiKey Part Number
3157-HFCG-2200+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-HFCG-2200+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-HFCG-2200+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HFCG-2200+
Description
CER FILTER 8.2GHZ HIGH PASS
Detailed Description
8.2GHz Center Frequency High Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 0.8dB 0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Category
Filter Type
High Pass
Insertion Loss
0.8dB
Series
Package / Case
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Frequency
8.2GHz Center
Height (Max)
0.046" (1.18mm)