LFCV-1552+
DigiKey Part Number
3157-LFCV-1552+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-LFCV-1552+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-LFCV-1552+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFCV-1552+
Description
RF FILTER LOW PASS 16.9GHZ 1210
Detailed Description
16.9GHz (Cutoff) Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 15.5GHz Bandwidth 1.9dB 1210 (3225 Metric), 3 PC Pad
Insertion Loss
1.9dB
Package / Case
1210 (3225 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
16.9GHz (Cutoff)
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Bandwidth
15.5GHz