ZFDC-20-33-S+
DigiKey Part Number
3157-ZFDC-20-33-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZFDC-20-33-S+
Description
20.5 DB DIR COUP, 20 - 3000 MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Directional Coupler General Purpose 20MHz ~ 3GHz 21.3dB 1W Module, SMA Connectors
Category
Applications
General Purpose
Manufacturer
Mini-Circuits
Insertion Loss
1.4dB
Packaging
Tray
Power - Max
1W
Part Status
Active
Isolation
25dB
Coupler Type
Standard
Return Loss
24dB
Frequency
20MHz ~ 3GHz