ZFRSC-42-S+
DigiKey Part Number
3157-ZFRSC-42-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZFRSC-42-S+
Description
2 WAYS RESISTIVE PS, DC 4200 MHZ
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Power Divider 0 Hz ~ 4.2 GHz Isolation (Typ) 7dB, 5° Imbalance (Max) Module, SMA Connectors
Category
Frequency
0 Hz ~ 4.2 GHz
Manufacturer
Mini-Circuits
Specifications
Isolation (Typ) 7dB, 5° Imbalance (Max)
Packaging
Bag
Size / Dimension
1.250" L x 1.250" W x 0.780" H (31.75mm x 31.75mm x 19.81mm)