0039000038-12-G0-D
DigiKey Part Number
0039000038-12-G0-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000038-12-G0-D
Description
12" PRE-CRIMP A2040 GREEN
Customer Reference
Detailed Description
Green 20 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Contact Finish
Tin
Series
Color
Green
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040 BLACK
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040 BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040 BROWN
12" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
12" PRE-CRIMP A2040 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040 GREEN
3" PRE-CRIMP A2040 GREEN
4" PRE-CRIMP A2040 GREEN
5" PRE-CRIMP A2040 GREEN
6" PRE-CRIMP A2040 GREEN