0430300001-03-Y2
DigiKey Part Number
0430300001-03-Y2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-03-Y2
Description
3" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
Customer Reference
Detailed Description
Yellow 22 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Color
Yellow
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
3.00" (76.20mm)
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 110
3" PRE-CRIMP A2016L BLUE
3" PRE-CRIMP A2016N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
4" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
5" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
6" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW
8" PRE-CRIMP A2016Y YELLOW