BLE18PS080SN1D is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
8.5 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 8A 4mOhm
BLE18PS080SN1D
DigiKey Part Number
490-BLE18PS080SN1DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLE18PS080SN1DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLE18PS080SN1DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLE18PS080SN1D
Description
FERRITE BEAD 8.5 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
BLE18PS080SN1D Models
Category
Current Rating (Max)
8A
Manufacturer
Murata Electronics
DC Resistance (DCR) (Max)
4mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.030" (0.75mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
8.5 Ohms @ 100 MHz