DSS1NB32A471Q91A
DigiKey Part Number
490-9793-1-ND - Cut Tape (CT)
490-9793-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSS1NB32A471Q91A
Description
FILTER LC(T) 470PF TH
Customer Reference
Detailed Description
LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 470pF 6 A Radial - 3 Leads
Category
Values
C = 470pF
Manufacturer
Murata Electronics
ESD Protection
No
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Applications
General Purpose
Part Status
Last Time Buy
Voltage - Rated
100V
Type
Low Pass
Mounting Type
Through Hole
Filter Order
3rd
Package / Case
Radial - 3 Leads
Technology
LC (T-Type)
Size / Dimension
0.335" L x 0.138" W (8.50mm x 3.50mm)
Number of Channels
1
Height
0.295" (7.50mm)
Current
6 A