PLT10HH101150PNL
DigiKey Part Number
490-12821-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-12821-1-ND - Cut Tape (CT)
490-12821-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLT10HH101150PNL
Description
CMC 15A 2LN 100 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 100 Ohms @ 10 MHz 15A DCR 2.3mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PLT10HH101150PNL Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2.3mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Voltage Rating - DC
300V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.508" L x 0.358" W (12.90mm x 9.10mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.370" (9.40mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Vertical, 4 PC Pad
Impedance @ Frequency
100 Ohms @ 10 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
15A