PLT10HH9016R0PNL
DigiKey Part Number
490-12823-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-12823-1-ND - Cut Tape (CT)
490-12823-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLT10HH9016R0PNL
Description
CMC 6A 2LN 900 OHM SMD AEC-Q200
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 900 Ohms @ 10 MHz 6A DCR 8.5mOhm
EDA/CAD Models
PLT10HH9016R0PNL Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
8.5mOhm
Voltage Rating - DC
100V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Mounting Type
Surface Mount
Size / Dimension
0.508" L x 0.358" W (12.90mm x 9.10mm)
Height (Max)
0.370" (9.40mm)
Impedance @ Frequency
900 Ohms @ 10 MHz
Current Rating (Max)
6A