NNAMC1800PCEV
DigiKey Part Number
1816-1009-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NNAMC1800PCEV
Description
EVAL KIT MODULE 0 DEG 180MM
Customer Reference
Detailed Description
NNAMC1800PC01 Neonode Touch Sensor Module Proximity, IR Touch Sensor Evaluation Board
Category
Sensing Range
180mm x 164mm
Voltage - Supply
4.75V ~ 5.25V