ALREC-45-B
DigiKey Part Number
1844-1092-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALREC-45-B
Description
LAMP MAG 6.85" LED 3.5 DIO 120V
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Lamp, Magnifier 3.5 Diopter (1.88x) LED
Category
Lens Style/Size
3.5 Diopter (1.88x)
Manufacturer
O.C. White Co.
Bulb
LED
Series
Arm
45.00" (1143.0mm)
Packaging
Bulk
Color
Black
Part Status
Active
Mounting Type
Edge Clamp
Lamp/Magnifier Type
Lamp, Magnifier
Base Product Number
Voltage
120V