B20J30KE
DigiKey Part Number
B20J30KE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B20J30KE
Description
RES 30K OHM 5% 20W AXIAL
Detailed Description
30 kOhms ±5% 20W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
EDA/CAD Models
B20J30KE Models
Temperature Coefficient
±260ppm/°C
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.437" Dia x 2.000" L (11.11mm x 50.80mm)