OWICM5025RF-101
DigiKey Part Number
3949-OWICM5025RF-101TR-ND - Tape & Reel (TR)
3949-OWICM5025RF-101CT-ND - Cut Tape (CT)
3949-OWICM5025RF-101DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OWICM5025RF-101
Description
CMC 6A 2LN 100 OHM SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 100 Ohms @ 100 MHz 6A DCR
Category
Current Rating (Max)
6A
Manufacturer
Ole Wolff Electronics Inc
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.189" L x 0.197" W (4.80mm x 5.00mm)
Filter Type
Power, Signal Line
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Impedance @ Frequency
100 Ohms @ 100 MHz