MM3Z10VT1G is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Panjit International Inc.
In Stock: 1.558
Datasheet
Similar
Central Semiconductor Corp
In Stock: 65
Datasheet
Zener Diode 10 V 300 mW ±6% Surface Mount SOD-323
SC-76, SOD-323
MM3Z10VT1G
DigiKey Part Number
MM3Z10VT1GOSTR-ND - Tape & Reel (TR)
MM3Z10VT1GOSCT-ND - Cut Tape (CT)
MM3Z10VT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM3Z10VT1G
Description
DIODE ZENER 10V 300MW SOD323
Detailed Description
EDA/CAD Models
MM3Z10VT1G Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 8 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Tolerance
±6%
Power - Max
300 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
20 Ohms