NC7SZ05P5X | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NC7SZ05P5X |
Description | IC INVERTER 1CH 1-INP SC70-5 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Inverter IC 1 Channel Open Drain SC-70-5 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NC7SZ05P5X Models |
Category | Voltage - Supply 1.65V ~ 5.5V |
Mfr | Current - Quiescent (Max) 2 µA |
Series | Current - Output High, Low -, 32mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Max Propagation Delay @ V, Max CL 4.3ns @ 5V, 50pF |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |