ABUP00201209221Y00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ABUP00201209221Y00 |
Description | FERRITE BEAD 220 OHM 0805 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 3A 40mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 40mOhm |
Manufacturer Pulse Electronics | Ratings AEC-Q200 |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Height (Max) 0.043" (1.10mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Impedance @ Frequency 220 Ohms @ 100 MHz | Features Automotive |
Current Rating (Max) 3A |