W9017BD0100
DigiKey Part Number
553-W9017BD0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W9017BD0100
Description
COAX CBL SMA TO MHF4 3.9"
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to I-PEX MHF4 0.81mm OD Coaxial Cable 3.937" (100.00mm)
Category
2nd Connector
I-PEX MHF4 Plug, Right Angle
Manufacturer
Pulse Electronics
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bag
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
3.937" (100.00mm)
Style
SMA to I-PEX MHF4
Cable Type
0.81mm OD Coaxial Cable
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
7.1 GHz
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Color
Black
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C