BR25H160FJ-WCE2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Rohm Semiconductor
In Stock: 2.338
Datasheet
EEPROM Memory IC 16Kbit SPI 5 MHz 8-SOP-J
BR25H160FJ-WCE2
DigiKey Part Number
BR25H160FJ-WCE2TR-ND - Tape & Reel (TR)
BR25H160FJ-WCE2CT-ND - Cut Tape (CT)
BR25H160FJ-WCE2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR25H160FJ-WCE2
Description
IC EEPROM 16KBIT SPI 5MHZ 8SOPJ
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
BR25H160FJ-WCE2 Models
Category
Clock Frequency
5 MHz
Mfr
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)