EDZVT2R30B
DigiKey Part Number
EDZVT2R30BTR-ND - Tape & Reel (TR)
EDZVT2R30BCT-ND - Cut Tape (CT)
EDZVT2R30BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EDZVT2R30B
Description
DIODE ZENER 30V 150MW EMD2
Detailed Description
Zener Diode 30 V 150 mW ±3% Surface Mount EMD2
EDA/CAD Models
EDZVT2R30B Models
Impedance (Max) (Zzt)
200 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 23 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±3%
Base Product Number
Power - Max
150 mW