CFM14JT680R
DigiKey Part Number
S680QTR-ND - Tape & Reel (TR)
S680QCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFM14JT680R
Description
RES 680 OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Carbon Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CFM14JT680R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)