CSSH2728FT30L0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSSH2728FT30L0 |
Description | RES 0.03 OHM 1% 4W 2827 WIDE |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30 mOhms ±1% 4W Chip Resistor Wide 2827 (7067 Metric), 2728 Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSSH2728FT30L0 Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Current Sense |
Mfr | Temperature Coefficient ±15ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 225°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case Wide 2827 (7067 Metric), 2728 |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.264" L x 0.283" W (6.71mm x 7.19mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.049" (1.24mm) |