HVCB2010FDD10M0 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 1.846
Datasheet
10 MOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
Stackpole Electronics Inc. HVC Series High-Voltage Precision Chip Resistors | Datasheet Preview
HVCB2010FDD10M0
DigiKey Part Number
HVCB2010FDD10M0TR-ND - Tape & Reel (TR)
HVCB2010FDD10M0CT-ND - Cut Tape (CT)
HVCB2010FDD10M0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVCB2010FDD10M0
Description
RES 10M OHM 1% 1W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
HVCB2010FDD10M0 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.76mm)