EVL400W-EUPL7
DigiKey Part Number
497-EVL400W-EUPL7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EVL400W-EUPL7
Description
EVAL BOARD L4984D L6699D SRK2001
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Category
Voltage - Output
12V
Manufacturer
STMicroelectronics
Current - Output
33A
Packaging
Bulk
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Part Status
Active
Contents
Board(s)
Main Purpose
AC/DC, Primary and Secondary Side with PFC
Utilized IC / Part
L4984D, L6699D, SRK2001
Outputs and Type
1 Isolated Output
Base Product Number
Power - Output
400W