LD39020ATPU33R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LD39020ATPU33R |
Description | IC REG LINEAR 3.3V 200MA 4-DFN |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA 4-DFN (1x1) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LD39020ATPU33R Models |
Category | Current - Output |
Mfr | Current - Quiescent (Iq) 40 µA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | PSRR 80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz) |
Part Status Active | Control Features Enable |
Output Configuration | Protection Features Over Current, Over Temperature, Soft Start |
Output Type | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ) |
Number of Regulators 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Input (Max) 5.5V | Package / Case 4-XDFN Exposed Pad |
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V | Supplier Device Package 4-DFN (1x1) |
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 200mA | Base Product Number |