VIPERGAN50WTR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VIPERGAN50WTR |
Description | POWER CONVERSION |
Manufacturer Standard Lead Time | 28 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Converter Offline Flyback, Secondary Side SR Topology 240kHz 16-QFN (5x6) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VIPERGAN50WTR Models |
Category | Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 23V |
Manufacturer STMicroelectronics | Duty Cycle 50% |
Series | Frequency - Switching 240kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power (Watts) 50 W |
Part Status Active | Fault Protection Over Load, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit |
Output Isolation Isolated | Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ) |
Internal Switch(s) Yes | Package / Case 16-TFQFN Exposed Pad |
Voltage - Breakdown 650V | Supplier Device Package 16-QFN (5x6) |
Topology Flyback, Secondary Side SR | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Start Up 7 V |