ACM90V-701-2PL-TL00
DigiKey Part Number
445-4082-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4082-1-ND - Cut Tape (CT)
445-4082-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM90V-701-2PL-TL00
Description
CMC 8A 2LN 700 OHM SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 700 Ohms @ 100 MHz 8A DCR 10mOhm
EDA/CAD Models
ACM90V-701-2PL-TL00 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Manufacturer
TDK
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Filter Type
Power Line
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Impedance @ Frequency
700 Ohms @ 100 MHz
Height (Max)
0.177" (4.50mm)
Current Rating (Max)
8A