FN3287-10-44-C28-R65
DigiKey Part Number
817-2766-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3287-10-44-C28-R65
Description
LINE FILTER 530V/305VAC 10A CHAS
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 10 A 530V, 305V DC ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
530 V
Current
10 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC
530V, 305V
Base Product Number
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
305 V