CSD19502Q5BT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CSD19502Q5BT |
Description | MOSFET N-CH 80V 100A 8VSON |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 80 V 100A (Ta) 3.1W (Ta), 195W (Tc) Surface Mount 8-VSON-CLIP (5x6) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CSD19502Q5BT Models |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 3.3V @ 250µA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 62 nC @ 10 V |
Series | Vgs (Max) ±20V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4870 pF @ 40 V |
Part Status Active | Power Dissipation (Max) 3.1W (Ta), 195W (Tc) |
FET Type | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Technology | Mounting Type Surface Mount |
Drain to Source Voltage (Vdss) 80 V | Supplier Device Package 8-VSON-CLIP (5x6) |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Package / Case |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V | Base Product Number |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.1mOhm @ 19A, 10V |