REF4132A33DBVRQ1
DigiKey Part Number
296-REF4132A33DBVRQ1TR-ND - Tape & Reel (TR)
296-REF4132A33DBVRQ1CT-ND - Cut Tape (CT)
296-REF4132A33DBVRQ1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
REF4132A33DBVRQ1
Description
IC VREF SERIES 0.05% SOT23-5
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Series Voltage Reference IC Fixed 3.3V V ±0.05% 10 mA SOT-23-5
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
REF4132A33DBVRQ1 Models
Category
Noise - 10Hz to 10kHz
24µVrms
Manufacturer
Texas Instruments
Voltage - Input
3.35V ~ 5.5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply
100µA
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Reference Type
Series
Grade
Automotive
Output Type
Fixed
Qualification
AEC-Q100
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Output
10 mA
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Tolerance
±0.05%
Supplier Device Package
SOT-23-5
Temperature Coefficient
12ppm/°C
Base Product Number
Noise - 0.1Hz to 10Hz