SARA-R422M10S-01B
DigiKey Part Number
672-SARA-R422M10S-01BTR-ND - Tape & Reel (TR)
672-SARA-R422M10S-01BCT-ND - Cut Tape (CT)
672-SARA-R422M10S-01BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SARA-R422M10S-01B
Description
RF TXRX MOD CELL NAV SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cellular, Navigation GNSS, LTE Transceiver Module 700MHz, 800MHz, 850MHz, 900MHz, 1.7GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz Antenna Not Included Surface Mount
Category
Power - Output
33dBm
Mfr
Sensitivity
-116.5dBm
Series
Serial Interfaces
UART, USB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Antenna Type
Antenna Not Included
Part Status
Active
Voltage - Supply
3V ~ 4.5V
RF Family/Standard
Cellular, Navigation
Current - Receiving
65mA ~ 350mA
Protocol
Current - Transmitting
800mA ~ 1.9A
Modulation
8PSK, GMSK, QPSK
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
700MHz, 800MHz, 850MHz, 900MHz, 1.7GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C