ECL30UD03-T
DigiKey Part Number
1470-1210-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECL30UD03-T
Description
AC/DC CONVERTER 5V 12V 30W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 2 Output 5V 12V 85 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
81%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Type
Open Frame
Number of Outputs
2
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.46" L x 1.36" W x 0.88" H (87.9mm x 34.6mm x 22.4mm)
Voltage - Output 1
5V
Standard Number
Voltage - Output 2
12V
Current - Output 1
3 A
Base Product Number
Current - Output 2
1.3 A