DLM0QSN900HY2D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DLM0QSN900HY2D |
Description | CMC 50MA 2LN 90 OHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 50mA DCR 5Ohm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DLM0QSN900HY2D Models |
Category | Current Rating (Max) 50mA |
Manufacturer Murata Electronics | DC Resistance (DCR) (Max) 5Ohm |
Series | Voltage Rating - DC 5V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Size / Dimension 0.026" L x 0.020" W (0.65mm x 0.50mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.014" (0.35mm) |
Impedance @ Frequency 90 Ohms @ 100 MHz | Base Product Number |